08 Cze Modne kafelki: najciekawsze trendy na targach Cevisama 2016

Targi Cevisama odbywające się co roku na początku lutego w hiszpańskiej Walencji należą do największych na świecie imprez w branży płytek ceramicznych. Tegoroczna edycja przyciągnęła ponad 1600 wystawców z całego świata. Cevisama to przede wszystkim święto branżowe, lecz spacerując pośród stoisk rzucają się w oczy kształty i motywy lansowane przez poszczególnych producentów, które w tym oraz kolejnych sezonach znajdą nabywców salonów kafelkarskich oraz sklepów budowlanych. Kafloteka również podąża za trendami – już dzisiaj mogą Państwo znaleźć u nas niektóre z prezentowanych wzorów i zrealizować swoje dekoracyjne marzenia.

Wśród tysięcy kształtów, formatów i kolorów naszą uwagę zwróciły konsekwentnie powtarzające się płytki w małych, kwadratowych oraz podłużnych („ceglanych”) formatach. Jednym z wariantów takiego formatu były większe płyty podzielone na mniejsze kwadratowe i prostokątne kafelki.

2 Stoisko marki Vives                                                                     Stoisko firmy Vives.

Płytki jednobarwne

Jedno jest pewne – wraca moda na jednobarwne płytki, często nawiązujące do stylistyki retro. Bezkarnie możemy zestawiać wymiary i kształty – na ścianie układamy płytki prostokątne a na podłodze kwadratowe lub odwrotnie.

3 Kwadraciki wielobarwne

Heksagon czyli sześciokąt

Kolejnym popularnym motywem jest heksagon, czyli sześciokątna płytka jednobarwna lub ze zdobieniem imitującym majolikę. Jego popularność przybiera na sile – pojawiają się nowe formaty oraz warianty kolorystyczne a różnorodne dekoracje i patchworkowe kompozycje wróżą heksagonom świetlaną przyszłość w naszych łazienkach i salonach.

4 Heksagony firmy Ceranosa                                                                     Heksagony firmy Ceranosa.

Inspiracje płyną z natury

Wprawne oko nie mogło nie zauważyć wielu kolekcji imitujących kamień naturalny lub drewno. Płytki trójwymiarowe – wypukłe, wklęsłe lub pikowane – nadal cieszą się uznaniem projektantów i nabywców.

5 Trójwymiarowe płytki firmy Aparici                                                                     Trójwymiarowe płytki firmy Aparici

Nieposkromiona fantazja

Po kilku sezonach powracają subtelne stylizacje kwiatowe i etniczne, te ostatnie często w kompozycjach patchworkowych.

6 Heksagony ze wzorem etno firmy Realonda

                                                                     Heksagony ze wzorem etno firmy Realonda